Феновете на Лутън се сбиват със стюардите на Уест Хем в грозни сцени, докато полицията е принудена да се намеси
The Mirror | 2024-05-11 | 18:34:18

Феновете на Лутън Таун се сбиха със стюардите на Уест Хем късно при поражението на техния отбор на Лондонския стадион, резултат, който почти ги изпраща на незабавна шампионска титла връщане.

След изоставане с 3-1 от Чуковете на Дейвид Мойс, стюардите се опитаха да изгонят поне двама привърженици в долния слой. Но когато феновете се съпротивляваха, пристигнаха подкрепления за сигурността и редица други фенове изглежда се ангажираха.

Бяха нанесени няколко удара с юмруци и редица фенове и стюарди бяха видени да падат по стълбите. Полицаи пристигнаха бързо в опит да успокоят напрежението преди мачът да приключи.

Лутън все още не е математически по-назад, но ще изпадне, ако Нотингам Форест спечели поне точка или у дома на Челси в събота вечерта, или на вече изпадналия Бърнли в последния ден. Превъзходната голова разлика на Форест им дава значително предимство, дори ако загубят последните си два мача от Висшата лига.

Шапкарите поведоха в Уест Хем само след шест минути, след като наетият от Арсенал Алберт Самби Локонга даде здравословна доза надежда на Лутън с първия си гол в английския футбол. Отборът на Роб Едуардс водеше на почивката, но домакините отвърнаха с три гола в рамките на 22 минути, за да обърнат мача с главата надолу.

Джеймс Уорд-Проуз се нахвърли, за да изравни, преди Томас Соучек - един от най-доверените играчи на Мойс по време на втория му период - изведе Уест Хям напред. След това 20-годишният Джордж Ърти направи впечатление в рамките на 60 секунди, след като влезе като резерва, като отбеляза едва в третото си участие при старшите, за да направи 3-1, след като беше поставен от Владимир Куфал и Мохамед Кудус.

Това даде на Мойс три точки, за да отбележи последния му домакински мач начело, но остави Лутън съкрушен. Феновете на Уест Хем показаха своята класа, като аплодираха Едуардс и играчите му извън терена, докато собствената им страна направи обиколка на признателност.

Ваш ред! Ще се върне ли Лутън Таун директно през следващия сезон? Уведомете ни вашата прогноза в секцията за коментари

Хетърсите, които постигнаха само една победа от януари насам, сега са готови да се присъединят към другите промоционални страни Шефилд Юнайтед и Бърнли обратно в следващия сезон на Чемпиъншип след финала мач на сезона у дома срещу Фулъм в неделя.

Бившият вратар на Англия Пол Робинсън похвали Лутън за усилията им във висшия дивизион, като каза след мача по BBC Radio 5 Live: „Лутън вкара в много мачове и са били в много мачове. Можете да видите гордостта на играчите днес

"Лутън поведе и беше по-добрият отбор, те направиха мача лош и стигнаха до полувремето с чиста мрежа. . Но веднага щом Уест Хям отбеляза един гол, те израснаха и станаха по-добър отбор."

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори, ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време, ако сте любопитни, можете да прочетете нашата